top of page

Neden Biz?

 • Biz çocukların kendini ifade edip üretebilmesi için onları yetiştiriyoruz.

 • Çocuğunuzun var olan yeteneklerini bulunduğu noktadan alıp farklı ve ileri noktalarda keşfetmelerine olanak sağlarız.

 • Bizler çocuklarınızı tanıyoruz, gözlemliyoruz, yetenekleri doğrultusunda yönlendiriyoruz.

 • Klasik anaokullarından bizi ayıran ana unsur ezberci olmamamızdır. Uyguladığımız birçok yaklaşımın özü aynıdır. Kısacası klasikçi değiliz. Bizler çocuklara deneyerek farklı ortamlar sağlıyoruz.

 • Öğretmenlerimiz rehberdir. Resim, drama ve atık materyal, geri dönüşüm ve benzeri çalışmaları gibi birçok farklı çalışma yaparken sabit ortamlarda kalmıyoruz.

 • İlgi alanlarını değiştirerek üretkenliklerini geliştiriyoruz.

 • Bizler sosyal sorumluluk kapsamında Değerler Eğitimi uyguluyoruz. Farkındalıkları azalan çocuklarımızın sağlıklı ve duyarlı olmaları biz ebeveynler için bir ödüldür.

 • “AVRUPA ÇOCUK AKADEMİ EĞİTİM KURUMLARI” okul öncesi eğitimde yeni gelişmeleri takip ederken, sadece çocuklarımıza değil yetişkinlere de günümüz toplumsal ve eğitim koşullarına uygun bilgi vererek, her açıdan ülkemizin en iyi ve diğer benzer kurumlara liderlik edebilecek okullarından biri olmayı hedef edinmiştir.

Çocuk Boyama

Amaçlarımız

 • Öğrenmekten Keyif alan,

 • Öğrendiklerini hayata yansıtabilen,

 • Kendine özgü fikirleri olan kendi kararlarının sorumluluğunu üstlenebilen,

 • Mazereti değil çözümü üretmeye çalışan, kendini iyi tanıyan ve yöneten, ihtiyaç duyduğu bilgiye kolayca ulaşabilen kişisel nitelikler bakımından donanımlı bireyler yetiştirmektir.

 •  Çocuklara kendi etkinliklerini seçebildikleri ortamlar hazırlayarak, onların, plan oluşturma, izleme, uygulama, tamamlama ve yorum yaparak kendilerini ifade etme ve özdisiplin yeteneklerini  geliştirmelerine olanak tanımak.

 • Çocuklarımız zihinsel, bilişsel ve fiziksel anlamda destekleyen, akademik olarak okula, duygusal olarak hayata hazırlamak.

Vizyonumuz & Misyonumuz

Atatürk ilke ve inkılaplarını içten benimsemiş, aklın ve bilimin ışığında günümüz koşullarına ve hızla gelişen dünyanın gereksinimlerine yanıt verebilen etkili, ne istediğini bilen, hedeflerine emin adımlarla ilerleyen buna ulaşmak için yöntem üreten soran, sorgulayan yeni teknolojilere uyum sağlayan, insan haklarına saygılı, çağdaş hoşgörülü, çevreye duyarlı entelektüel insanlar yetiştirmektir.

Avrupa Çocuk Akademi olarak bizlerin temel görevi, yetişkinlik döneminin en verimli çağlarının temellerinin atıldığı 3-6 yaş dönemini ön planda tutmak, çocuklarımıza gerek beşeri gerekse akademik alanda üstün yetenekler kazandırmaktır. Bu sebeple amaçları doğrultusunda uluslararası eğitim standartlarına uygun akreditasyonlarını almış Montessori Eğitim Modeli ile Finlandiya Eğitim Modelinin birleştirilmesiyle yeni bir program oluşturulmuş ve bu program bizlerin rehberi olmuştur.

Eğitim kadrosunun deneyim ve tecrübelerini anne şefkati ile birleştiren kurumumuz, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın beden, zihin, ruh ve ahlak gelişimlerini geliştirmeyi amaç edinmiştir.

Bir aile sıcaklığı, anne-baba şevkati, öğretmen sorumluluğu ve tecrübesi ile yola çıkmıştır. Kurumumuzun en önemli amacı; kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, başarılı, sağlıklı, yaratıcı, meraklı, aktif ve neşeli başkasının haklarına ve inançlarına saygılı, güzel ahlaklı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir.

Uzman kadromuz ve modern kaliteli bir eğitim anlayışımız ile her türlü teknolojik ve fiziksel donanımına sahip güvenilir, özgür düşünceye sahip eğitimde öncü bir kurum olmayı hedefliyoruz.

Eğitim-öğretim etkinliklerinin her aşamasında, teknolojik alt yapısı ve donanımı ile bilim ve teknolojiden, sanat ve spora kadar uzanan geniş bir yelpaze, bilgi kaynaklarına hızla ulaşabilen, geleceği şekillendirebilecek donanım ve cesarete sahip gençleri yetiştiren, kalitesiyle örnek gösterilen saygın bir özel eğitim kurumu olmaktır.

Eğitimde kaliteyi, daima en üst seviyede tutmayı göz önünde bulundurarak, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinen, evrensel düzeyde gerekli ve donanıma sahip yaşamında mutlu ve başarılı bireyler yetiştirerek, geleceğin dünyasına yön veren ileri düzeyde, lider bir eğitim kurumu olarak ilerlemektedir.

Çocuk çizimi
bottom of page